Niemodlin - Wydział Ewidencji Gruntów do likwidacji!

przez Super User

Drodzy mieszkańcy, odwiedziłem dzisiaj 16.01.18 Wydział Ewidencji Gruntów w Niemodlinie i ku mojemu zdziwieniu przeczytałem na drzwiach komunikat. Decyzją Starostwa Powiatowego w Opolu likwiduje się wspomnianą jednostkę. To oznacza jedno, kolejne utrudnienia dla mieszkańców gmin: Niemodlin, Tułowice, Dąbrowa.

Dokładna treść informacji: "Uprzejmie informuję, że w związku z decyzją Zarządu Powiatu Opolskiego prowadzenie operatu ewidencji gruntów i budynków oraz udostępnienie materiałów z państwowego zasobu geodezyjno-kartograficznego, równocześnie z obsługą stron z dniem 01.02.2018r. zostaje przeniesiona do Opola, Wydział Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Opolu, Plac Wolności 7-8; II piętro, pokór nr 218 i 221.

Tym samym uzyskanie informacji oraz uzyskanie dokumentów z ewidencji gruntów i budynków będzie się wiązać z każdorazową z wyprawą do Opola.  Oprócz udzielania informacji z zakresu ewidencji gruntów i budynków Wydział Ewidencji Gruntów Oddział w Niemodlinie swoje zadania realizuje również poprzez:
- wydawanie wypisów z rejestru gruntów, budynków i lokali,
- wydawanie zaświadczeń, np o istnieniu gospodarstwa rolnego (w celu uzyskania prawa do emerytury),
- aktualizację informacji w bazie danych ewidencji gruntów i budynków,
- rejestrację umów dzierżawy w operacie ewidencji gruntów i budynków,
- regulację księgi wieczystej,
- wykreślenie wzmianki o scaleniu z księgi wieczystej,
- zgłoszenie zmian danych ewidencyjnych.

Czy to aby zmiana na lepsze? Szczerze, na pewno nie dla mieszkańców.

Wydział Ewidencji Gruntów w ślad za chociażby Wydziałem Komunikacji przeniesionym już wcześniej do Opola,
wymusza na mieszkańcach konieczność wizyty w mieście stołecznym.